dersimiz müşteri memnuniyeti, “varlık oyuncak”

öncelikle bu bir şikayet yazısıdır, baştan uyarayım isterim.

çocuğu olan herkes bilir, özel gün olsun olmasın, eş dost tanıdık kimse eli boş gelmez çocuklu eve. ‘nolur birşey almayın, oyuncağımız çok’ cümlesi kesinlikle işe yaramadığından ‘nolur çok para harcamayın’a çevrilir cümle. ailecek Lego sevgimiz bilindiğinden oğlumuza doğumgününde lego tarzı(!) oyuncaklar geldi.

‘legoya benzer’ kelimesini açmak isterim bu noktada. lego desen değil, ama resimleri, adamları, alet edevatları bakıldığında aynı. kutu üzerindeki fotoğrafta bile aynı kompozisyon yaratılmış oyuncaklarla. hiç önemli değil, bizi saymışlar, çocuğumuza oyuncak almışlar, yanlış anlaşılmasın sözüm asla hediye seçimine değil. 

fazla uzatmayayım, 2 kutu VARDEM marka yap-boz’umuz oldu, Şantiyem ve Yapboz Tren Seti isimli ürünler. internet sayfalarında bile bu ürünler Legolar kategorisinde sıralanmış, yakınlarımız da Lego sanarak aldılar muhtemelen. gel gör ki, iki kutudan çıkan yapbozların kalitesi çok farklı. tren setininki nispeten iyi, şantiyeninkiler çok kötü. 2 kutunun parçaları birbirine geçmediği gibi, aynı kutudan çıkan parçalar dahi doğru düzgün birleşmiyor ki!


ucuzdur, alternatiftir, beğenmeyen almaz, buraları geçtim. sorunum burdan sonra başlıyor. Varlık Oyuncak’ı aradık. aynı marka iki kutu arasında neden bu kadar kalite farkı olduğunu ve parçaların birbirleriyle neden uyumsuz olduğunu sorduk. aldığımız cevap şu oldu; “Aldığınız yerle konuşun. Biz ne bilelim kutunun içinden ne çıktığını, kutuya bişey koyup koymadıklarını, değiştirip değiştirmediklerini..” kutuları kendimiz açtığımızı, içindeki poşetleri dahi kendimiz açtığımızı söyledik. “Beğenmediyseniz geri verin, başka şey alın, nedir yani?”
evet nedir yani, ne beklemeliydik ki zaten? 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir