hp ile zamanı ‘yazdırarak’ dondurmak…

anneler gününü alternatif bir etkinlikle geçirmiş, ailece HP sponsorluğunda gerçekleşen ‘yaratıcığını keşfet’ atölyesine katılmıştık. geçirdiğimiz günden burada bahsetmiştim.
o gün tanışma fırsatı bulduğum Eray Hanım aracılığı ile (Bordo PR) bize HP 3510 serisinden bir yazıcı tahsis edildi, ürünü bir süreliğine deneme fırsatım oldu.


biraz araştırdım, kullanıcı yorumlarını karıştırdım;
ink advantage serisinin en önemli özelliği, geleneksel yazıcılarla aynı fiyatta olmasına rağmen, iki kata kadar fazla baskı alınabilmesi. geliştirilen mürekkep püskürtmeli sistemi sayesinde ev tipi kullanım için ekonomik oluyor diyebilirim; çocuğunuz ev ödevlerini, ders notları, sunumları vb için kullanabilir ve 600 sayfaya kadar aynı kalitede baskı alabilirsiniz. maliyeti düşürmesi ya da şöye söyleyeyim- dakika başı mürekkep değiştirmek zorunda bırakmayışı- en önemli tercih sebebi olabilir. 
benim en bayıldığım özellik ise kablosuz doğrudan yazdırma özelliği. kullandığınız tüm kablosuz ağ özellikli cihazların üzerinden, yani neredeyse heryerden baskı alabiliyorsunuz. bunu da partikliğini anlatabilmek açısından şöyle açıklayayım; koltukta elimde iPad’le oturuyorum, emaillerimin arasında yaptırdığım kan tahlili sonuçlarım vardı, hoop yazıcıya gönderdim. aynı şekilde ister facebook’ta teglene fotoğrafınızı basın, ister beğendiğiniz bir makaleyi bastırıp saklayın..

fotoğraf merakımızı bilenler kullanma alanımı tahmin etmişlerdir. ürünün evimize gelme zamanlaması benim için tam bir şans oldu, oğlumun doğumundan beri ertelediğimiz boya badana işlerine soyunmuştuk ve bir yandan da 3 yıldır çektiğimiz binlerce(!) fotoğrafı arşivlemeye çalışıyorduk. çalışmamın sonuçlarını yine fotoğraflarla paylaşmak en iyisi. benim istediğim kalitede çıktı aldığınızda, üstelik bunu fotoğraf kağıdına ve tüm canlı renklerle bastığınızda elbette çok kartuş harcıyorsunuz. ama sonuca değiyor. evimizin havası değişti diyebilirim kesinlikle. 


2011, 2012, 2013,..2014?
 işte sonuç! olmuş mu?

 
siz de fotoğraf hediyelikleri tasarlamak, kolajlar hazırlamak, yazdırmak ve paylaşmak isterseniz ücretsiz yazılıma bu linkten ulaşabilirsiniz.

HP Türkiye Facebook
HP Türkiye Twitter

ipek süer 2013

“hp ile zamanı ‘yazdırarak’ dondurmak…” üzerine 4 yorum

 1. Hp psc 1610 var bende,3u bır arada olan bir urun,tarayıcı,fotokopı,printer! kartuş dayanmıyor resmen.. ben bundan sonra Hp asla almam dıye düşünüyorum. ılk baslarda performans ıyı olabılır ama uzun vadede kesınlıkle tavsıye etmıyorum. borother hl2040 aldım tonerlı,cok memnunum. HP yı sadece scanner olarak kullanıyorum.

 2. Gamze’ciğim doğrudur, uzman değil yalnızca kullanıcı olduğum için yapabileceğim tek yorum, ‘belki model farkı yüzündendir’ olabilir.
  Çok canlı renklerde çok sayıda fotoğraf bastım A4 fotğraf kağıtlarına ve en yüksek kalitede. Sonlara doğru artık mürekkebin azaldığını anlayınca, ayarı düşük kaliteye getirip bir iki tane daha denedim.
  Laser yazıcılar gibi olmuyor elbette, herkesin yazıcı ihtiyacı ve kullanımı farklı olabiliyor ki bu çok normal.

 3. yazıcı bende de var. Çocukğu olan ve fotoğraf çekmeyi sevenlere şart diyorum :) Fotoğrafları kendim basıyorum hep.Dışarıda yaptırmaktan çok daha pratik. Çerçevelere bayıldım çok hoş olmuşlar ..

 4. Senin gibi süper resimler çeken birinin en çok ihtiyacı olan şey sanırım buydu :))
  Bana da geldi denedim gerçekten sonuç çok başarılı yazmaya sıra gelmedi orası ayrı
  Öpüyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir