internette yenisiniz.. peki neler yapabilir siniz?

internete bağlı bir bilgisayar sayesinde ev, okul, işyeri, her neredeyseniz anında istediğiniz tüm bilgiye ulaşabilirsiniz.

son dakika haberlerini, teknoloji ve sağlık alanındaki son gelişmeleri, hava durumunu, güncel olayları, hatta okulların ders programlarını ve daha birçok şeyi internetten bulabilirsiniz.

internetteki ansiklopedi, sayısız döküman ve uzmanlara ulaşmanın kolaylığı sayesinde, çocuğunuz ödevleri için araştırma yapabilir, ilgilendiği konularda sınırsız kaynaklara, resim ve videolara ulaşabilir.

aile ve akrabalarınızla, arkadaşlarınızla veya iş ortamında her türlü yazı, resim, dosya, videoyu paylaşabilirsiniz.

profesyonel kişilere çok kolay ulaşırsınız. ister sağlık ister teknoloji olsun, en son bilgileri, en ayrıntılı açıklamaları bulabilir, daha fazlası gerekirse adres ve telefonlara ulaşabilirsiniz.

çocuklara yönelik web siteleri çocuğunuzun gelişimine ve bilgisayar kullanımını geliştirmesine yardımcı olur.

internette yazışma grupları oluşturarak bir araya gelmiş, ortak ilgi alanlarını paylaşan kimselerle iletişim halinde olabilirsiniz. ortak sağlık problemleri, çocuk bakımı, spor, film klübleri… seçenekleriniz sınırsızdır.

tüm ülkeler ve kültürler hakkında yazı ve resimlere ulaşırsınız.

ulaşım yolları, seyahat acentaları, oteller, restaurantlar, ister tarihi bilgiler ister ekonomik veriler, ister yemek tarifleri! merak ettiklerinize ulaşmak internetle cok kolaydır.

hobileriniz varsa yeni fikirler edinebilir, gerekli materyalleri bulacağınız yerlere ulas
şabilir, aynı zevkleri paylaşan kişilerle iletişim kurabilirsiniz. yeni bir dil öğrenmek istiyorsanız bile internet üzerinde ilgili siteler bulabirsiniz.

birlikte oyun oynayarak ya da yalnızca çocuğun ilgilendigi konuda sayfaları gezerek bile çocuğunuzla hosça vakit geçirmiş olursunuz.
ayrıcı çocuğunuzun ilgi alanlarını keşfetmesine yardımcı olursunuz. öğrendiklerini sınayabilir, kendini geliştirmesi için yönlendirebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir