Jamie’yi parmağınızın ucunda oynatın!


Jamie Oliver‘ı bilmeyeniniz var mı? onu ilk BBC’de Naked Chef olarak tanıdık, şef büyüdü, serpildi, çoluk çocuğa karıştı ve nice programlar sıkıştırdı 10 küsur yılın içine. koca koca kitaplarını aldık, raflarımızı süsledik evet, ama mutfağa taşıyıp da içinden bir tarif yaptık mı, hayır. ama bu uygulamayla yapabiliriz (evet, inanıyorum :)




daha önce de uygulama deneyimleri olmuştu Jamie’nin fakat bu seferki Jamie Oliver’s Recipes hayli iddialı. 

Zolmo’nun geliştirdiği bu iPad uygulamasını buradan ücretsiz indirebiliyorsunuz. ücretsiz pakette denemeniz için 10 kadar tarif var. tarifler adım-adım açıklamalı, yer yer video destekli. ‘bıçak nasıl kullanılır’ videolu anlatımı var mesela ücretsiz sürümde. Jamie’den özel ders alır gibi.


tariflerin anlatımı çok pratik, gerçekten sade bir anlatım, sadece fotoğrafları kaydırın, adım adım uygulayın. 

tarifler gruplara ayrılmış. eklemek istediğiniz her bir ‘paket’ için 3,50tl gibi bir ücret var. paketlerde neler var; 10-12 kadar tarif, 1-2 videolu anlatım.

bence değer. her şeyden önce eğlenceli. burdan henüz tarif denemedim ama kolay gözüküyor. tarifler ve uygulaması kolay, mutfakta iPad’den uygulamayı takip etmek ‘zorlayıcı’. aman siz siz olun Jamie yüzünden iPad’den olmayın!


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir