Jurrassic Adventures İstanbul’da

jurrassic adventures-02

Jurrassic Adventures, interaktif bir tiyatro oyunu. Konu dinozorlar, oyuncular İstanbul Çocuk Tiyatrosu‘ndan olunca bu aile şovuna biz de gittik.

Gösteri, sahne üzerinde oluşturulan Jurassic tema dekorlarıyla, seyirciyi kısa zamanda etkisi altına alarak, etkili bir deneyim yaşatıyor.

Gitmeden önce aklımda soru işaretleri vardı, fotoğraflar ve izlediğim videolar biraz ürkütücü olabileceği sinyalini veriyordu. Ancak oyuna daha önce giden arkadaşım Elif‘ten ‘Çocukların korkmaması için onalrı oyunda hazırlıyorlar’ tüyosunu aldıktan sonra, biletimizi aldık.

Oyun tiyatronun ışıkları açık olarak başladı, kapılar dahi oyunun bir parçası şeklinde, çocukları alıştırarak kapatıldı. Hikaye bir dinazor parkında geçiyor, Kostümler ve oyunculuklar çok başarılı. Dinazorlar benim tahminimden az gözüküyor ama oğlum için yeterliydi, elbette ki çocuklar düşünülerek hazırlanmış bir senaryoydu.

jurrassic adventures_1

Olumsuz tek eleştirim; oyunda kasırga sahnesi var ve aniden gök gürültüsü duyuluyor, ardından şimşekler (parlak ışıklar) çakıyor. Bu kısım için bir uyarı olabilirdi diye düşünüyorum, zira biliyoruz ki -çok kısa da sürse- bu tarz ışıklar epilepsi krizini tetikleyebiliyor. Küçük çocuklar için ve karanlık ortamda aniden belirmesini bir anne olarak sakıncalı buldum.

Bunun dışında dediğim gibi oyuncular çok şeker, senaryo basit ve anlaşılır, kostümler kaliteli. Oyun öncesi çocuğunuzu oyun hakkında bilgilendirirseniz, keyifli bir seyir olacağı kesin. Oyunun heyecanını kaçırmamak adına az fotoğraf ekliyorum, bebek dinozor sahnesi ile ilgili kısa bir kesit ise aşağıda!

Oyunu izlemek istiyorsanız, biletler Biletix‘te.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir