Kevserin Mutfagi


yemek bloglarını yakından takip edenler mutlaka Kevser’in Mutfağı‘na da uğramışlardır. blogunu ‘lezzete açılan kapı‘ diye tanımlayan Kevser Demir, Tarif Küpü (kevserin mutfagi) isimli uygulama ile tariflerini tablet ortamına da taşımış.


uygulama son derece basit. yüklediğiniz anda karşınıza tarifler çıkıyor, yenileri geldikçe bu listeye ekleniyor. ekranın altındaki seçeneklerden kategorileri açarak, tarifleri çok daha rahat dolaşabilirsiniz. daha çok Türk Mutfağı ağırlıklı, damak tadımıza uygun tariflere yer verilmiş. hepsi denenmiş ve yapılışları madde madde anlatılmış. kesinlikle anlaşılır dilde ve ölçülerde. 

safranlı krep

elinizin altında bulunması, işinize yarayabilir. henüz denemedim ama bir kaç tarifi gözüme kestirdirdim. eleştirim şu olabilir, tarifin fotoğrafının yanısıra, yapılış aşamalarından da fotoğraf eklenebilir. elinizin altında tablet olunca, görsellerin biraz daha ayrıntılı olmasını bekliyorsunuz. uygulamanın ingilizce, fransızca, almanca dahil 15dilde olması ise güzel bir ayrıntı.

2kirpi’nin geliştirdiği iPad, iPhone ve iTouch uyumlu uygulamayı buradan ücretsiz olarak yükleyebilir, yeni tarifler eklendikçe yine ücretsiz olarak uygulamayı güncelleyebilirsiniz.

afiyet olsun!


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir