‘otizm’ ve ‘öğrenme zorluğu’ için uygulamalar

Model Me – Places
Model Me – Emotions

Model Me Kids öğrenme güçlüğü çeken, otizm veya asperger sendromu gibi problemlerle baş etmeye çalışan çocuklar için yazılım ve videolar hazırlıyor. bu araçlardan çocukların yanı sıra, öğretmenleri, terapistleri ve elbette ki anne-babaları da faydalanıyor.

model me’yi benim gibi yap, beni örnek al diye çevirebilirim, videoları göz önüne alarak. örneğin çocuk diş hekimine mi gidecek; orada kendisini bekleyen ortamı, karşılacağı kişileri, ondan beklenen davranışı izliyor ve bir şekilde ortama, duruma hazırlanmış oluyor. uzmanlar, çocuğun başka çocukları izleyerek çok daha kolay öğrenebildiğini ve empati kurabildiğini söylüyorlar. hazırladıkları örnek videolara buradan ulaşabilirsiniz.

çok sayıda aplikasyonları var, kataloglarında inceleyebilirsiniz. ben bir tanesini örnekledim sizin için. 

model me – emotions uygulaması, 4 duyguyu işliyor; mutlu, üzgün, gururlu, sakin. seçtiğiniz duyguyla ilgili, çocuğa o hissi anlatan 4-6 görsel çıkıyor. verilen görseller hemen hemen her çocuğun karşılaşacağı olaylardan alıntı olduğu için, çocuk kendiyle özleştirebiliyor. bu ücretsiz uygulamayı buradan yükleyebilirsiniz.

aynı şekilde, her çocuğun mutlaka bulunacağı 6 farklı ortam için, going to places isimli benzer bir uygulamaya da buradan ulaşabilirsiniz. başlangıç için bu iki uygulamayı öneririm.Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir