pinterest nedir?

her çocuk gibi, yeğenim Ömer’in soruları bitmezdi, ‘arılar bize ne verir?’, ‘inekler bize ne verir?’, büyüdükçe sorular değişti ama kalıp ağzımıza dolandı bir kere; ‘pinterest bize ne verir?’

pinterest öyle bir web-sitesi ki, hakkında yazı yazmak için her başladığımda sitede tekrar kaybolup yazıyı unutuyorum, o derece… hani dergilerden sevdiğiniz fotoğrafı kopartıp kenara koyarsınız, yaptırmak istediğiniz bir dolabı mesela, ya da bir yemek dergisinden bir tarifi kesersiniz.. hah işte Pinterest de o hesap.

pin+interest güzel bir kelime oyunuyla pinterest olmuş. ilginizi çeken şeyi şeyi ‘pin’liyorsunuz. ‘pin it’ yani ‘iğneyle mantar panoya tutturmak’ gibi. isterseniz ‘board’lar oluşturuyorsunuz, yani panolar; panolarınızı gruplandırabilirsiniz; elişi fikirleri, yemek tarifleri, güneş gözlükleri gibi? artık canınız ne isterse.

tabii ki artık bir vazgeçilmez olan kişi ekleme mevzusu, bu sitede de var. facebook, tweeter, vb sosyal arkadaşlarınızı ekleyebilir, onların panolarını da takip edebilirsiniz.

benim gibi, çocukla uğraşmaktan eskisi gibi dergi karıştıramamaktan şikayetçiyseniz, size kalan beş on dakikayı da internette geçiriyorsanız, Pinterest aradığınız adrestir.

benim sayfam da burada, beklerim, beraber pinleyelim 

“pinterest nedir?” üzerine 2 yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir