sizin kanalınız hangisi?

bir televizyon kanalının ciddiyetini internet sayfasını ziyaret ederek anlayabilirsiniz, hele ki bu kanal ‘çocuk televizyonu’ olduğunu iddia ediyorsa… işte nickelodeon’un başarısının sırrı.

Nickelodeon

nickelodeon networks group aslında oldukça büyük bir aile ve interneti son derece etkin kullanıyorlar.

sponge bob‘dan dora the explorer‘a kadar çocukların en sevdikleri karakterlerin kanalı nick’in web sitelerinde oyunlardan forumlara uzanan bir çok seçenek var. çocuklar sevdikleri karakterlerle ilgili herşeye ulaşabiliyor, interaktif olarak kulüplere katılabiliyorlar. daha çocukken yakaladığı hayranlarını bırakmak istemeyen nick, her yaş grubuna hitap eden sayfalar ekleyerek, bu işi çok güzel başarıyor.

nickelodeon’un en çok ziyaret edilen sitesi nick.com‘un yanı sıra, okul öncesi çocuklar için nick jr., anne-babalar ve hamileler için parents connect, ergenlik çağındakiler için teen nick gibi oldukça kapsamlı web siteleri de var.

3-6 yaşa hitap eden oyunlarını özellikle tavsiye ediyorum, internette bu yaş grubuna yönelik oyunlar arasında en keyiflileri diyebilirim. örneğin aşağıda serbest resim sayfasını görüyorsunuz; gerek mouse kullanımı ve renkleri keşfetmek, gerek yaratıcılığını geliştirmek açısından oldukça başarılı.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir