Tablette “Lezzet Uzmanı”

mutfakla ilgili herkes markayı mutlaka ki biliyordur, 40 yıllık bir deneyim Korkmaz. çelik dendiğinde ilk akla gelen isimlerdendir. güzel bir aplikasyon hazırlamışlar, ismi ‘Lezzet Uzmanı’.

lezzet uzmanı bir tarif uygulaması evet, ama içeriğinde onlarca tariften çok daha fazlası var. açtığınız anda biraz karmaşık görünebilir, 3-5 dakika kurcaladığınızda hemen adapte olacaksınız. içeriğine A-Z indeksten bakabileceğiniz gibi; mutfağına, mevsimine, metoduna veya içeriğine göre de istediğiniz tarifi seçebilirsiniz. daha güzeli, elinizedeki malzeme ne ise o şekilde bir arama yapabilir, çıkanlar arasından seçebilirsiniz. örneğin ben ana yemek için köri+tavuk yazdım, 3 seçenek çıktı karşıma. 

daha çok özellik var, uygulamanın sayfasında da inceleyebilirsiniz. yemeğe göre alışveriş listesi oluşturmak, videolu tarifler ve kendi favorilerinizden de oluşturabileceğiniz ‘günün menüleri’ özellikleri ilgimi çekenler.

elbette ki mutfak temalı fakat ferah bir tasarım. ilk anda ordan burdan birşeyler çıkıyor gibi gelse de, dediğim gibi biraz kurcalamak gerekiyor, kısa sürede alışıyorsunuz. çok tarif var, güzel de tarifler. yenileri geldikçe uygulamayı güncelleyebiliyor, istediğiniz içeriği Facebook ve Twitter’da paylaşabiliyorsunuz. 

eleştirim içerik değil tasarım üzerine olacak; yemek fotoğrafları son derece zevkli ve kaliteli iken, çelik alet edevatı vurgulamak için kullanıldığını tahmin ettiğim diğer çizimler hafif kaçmış (tuzluk-biberlik, çaydanlık gibi) onlar da fotoğraf olabilirdi. bir de arama butonu eklenirse, tamamdır.

iPhone, iPod, iPad uyumlu bu ücretsiz uygulamayı buradan yükleyebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir