tablette masal kütüphanesi oluşturmak

uygulamanın adı masal kütüphanesi. boyut yayıncılık’tan. 20 kitaplık bir seri.
“italyanca asıllarından Türkçeye aktarılarak “Masal Kütüphanesi” adı ile hazırlanan birbirinden renkli ve eğlenceli masal kitapları serisi, Bruno Tognolini, Rossana Guarnieri ve Simone Frasca gibi ünlü yazarların eserlerini içeriyor.”

masallar çok güzel, çizimler birbirinden şeker, gerçekten harika bir seri. uygulamaya gelince ;

kitapların orjinali 19,50tl iken, tabletinize indirmenizin bedeli 1,79tl. bana diğer tüm uygulamalarla kıyaslayınca pahalı geldi. ‘2tl bir kitap için nedir ki’, diyeceksiniz. çok daha kapsamlı uygulamalar, aynı fiyata bulunuyor.


masalı gerçekten kitap gibi okuyorsunuz. yani tablette olmasının bir farkı yok. animasyon, hareketli çizimler yok. benim için bunların önemi yok ama oğlum diğer masal uygulamalarından alışmış olmalı, ekrana tıklayarak cisimlerin hareket etmesini bekledi. yani bir kitabı alıp tablete koyuyorsanız, sanırım sadece okumaktan daha fazlasını yapmasını bekler olduk.
masallarda bir iki ses efekti var, onlar oldukça ilgisini çekti bizimkinin, ama 10. okumada da aynı ilgi sürer mi bilmem. öte yandan türkçe olması ise çok büyük avantaj.

onlarca kitabı yanınızda taşımak yerine, tablette elinizin altında olması gerçekten müthiş birşey. tamamen kişisel fikrim, ben bu kitap serisini kitap olarak daha çok sevdim. ama sevdiğimiz bir iki tanesini de tablete attım, yolda, zor durumda, sıkıntılı anlarda yanımda taşımış olmak için.

iPad, iTouch, iPhone uyumlu bu uygulamayı buradan ücretsiz yükleyebilir, daha sonra istediğiniz kitapları ücret karşılığı ekleyebilirsiniz. ingilizce/türkçe seçenekli, 4+ olarak sınıflandırılmış.

“tablette masal kütüphanesi oluşturmak” üzerine 2 yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir