trafikte çıldırtanlara çözüm: 1530’a kısa mesaj

trafikte zigzag çizenler, kaldırıma park edenler, olmadık manevralar yapan minübüsler, taksiler… günde kaç kez rasgeliyoruz? 
bu numarayı unutmayın: 1530
İstanbul trafiğinde; minibüs, taksi, dolmuş, halk otobüsleri, personel ve okul servis araçları, kamyonlar ile ilgili şikâyet ve öneriler için ‘alo trafik şikayet’ isimli bu kısa mesaj hattını kullanabilirsiniz. tüm operatörler için geçerli. 
1530 yazıyorsunuz, plaka belirtiyorsunuz, kısaca şikayetinizi ekliyorsunuz. isminizi de ekleyebilirsiniz. 
bu kısa mesaj hattı, aslında İstanbul Büyükşehir Belediye’sinin Beyaz Masa hizmeti. ister telefonla ister kısa mesajla ya da mail yoluyla başvurun, tüm şikayetler birer numara ile işlem sırasına giriyor. ben bir kez yanmayan sokak lambalarımız için başvurmuştum, ertesi gün sorun çözülmüştü. fakat trafik şikayetleri için ne kadar geçerli, işe yarıyor mu, işte onu bilmiyorum… 
şikayetinizi telefonla bildirmek isterseniz; 153‘ü arayın.
e-posta ile ulaşmak için; beyazmasa@ibb.gov.tr veya topluulasim@ibb.gov.tr 
bu hizmet nerdeyse 2 yıldır var, bilmeyenler olabilir diye düşündüm.
şikayetlere web sitesinde de yer veriliyor;
Şikayet
Fuat D.
34 TZB 07 Plakalı sarı dolmuş hiç bir trafik kurallarına uymadan yolda ilerliyor ve şerit ihlalinin babasını yapıyor.
19 Ocak 2013 Cumartesi 12:50
kılıç
cahit
Göztepe tamirhane üst geçidinin medical park hastanesi tarafındaki yolcu bekleyen minibüslerden dolayı hastaneye giriş çıkışlarımız herzaman zor oluyor.Malesef herzaman aynı noktada en az 4-5 minibüs dadikalarca bekliyor ve diğer araçlara da yol vermiyorlar.O nokta durak olarakmı geçiyor bilemiyorum ama durak bile olsa diğer araçları kaza yapmaya yönelik bi şekilde yanaşıp yolcu beklemeleri tehlikeli.Buna bir düzenleme getirilmesini istiyorum.Teşekkürler.
19 Ocak 2013 Cumartesi 10:22
tarife
ahmet bakırcı
18.01.2013 08:20 imar blokları-şişli hattı sabah dolmuşa bindim ve öğrenci olduğum için öğrenci tarifesi ücreti verdim . dolmuş şöförü ücreti kabul etmeyip normal ücret aldı. kimliğimi gösterdim kabul etmedi. polismiyim ben dedi ne kimlik gösteriyosun gibi vs. cümleler kurdu.
19 Ocak 2013 Cumartesi 09:15

“trafikte çıldırtanlara çözüm: 1530’a kısa mesaj” üzerine bir yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir