Uçaklar 2

Uçaklar 2 Söndür ve Kurtar

Disney animasyonu Uçaklar filminin devamı olan filmin ismi cismi piyasaya çıktı. Uçaklar 2 Söndür ve Kurtar, yine 3D seçeneğiyle geliyor.

Arabalar (Cars) serisinin ticari başarısından sonra, kaçınılmaz olarak arkasından birşeyler geleceğini tahmin edebilmiştik. Uçaklar filminin senaryosunu -fazla klişe- bulmuştum, fakat görüntüler ve teknikler müthişti. Özellikle havada geçen sahneler, yarış sahneleri, 3D’nin de etkisiyle adeta uçuyor olmanın hissini veriyordu gerçekten. Bir ara midem bile bulandı diyebilirim! :)

Disney’in ya da herhangi firmanın bir ticari çocuk filmini, çocuğunuzun yan koltuğunda izlerken ister istemez düşeceğimiz ticari tuzaklar da gözümün önünden geçiyor. Az sonra aşağıda yazacağım karakterler, muhtemelen raflarda yer almaya başlayacak ve kayıtsız kalmak -çok çabalasak da- çok zor. Uzatmadan, gelelim filme;

Söndür ve Kurtar adından anlayabileceğimiz gibi söndürme uçakları ekibi macerası. İlk filmden kahramanımız Dusty, artık yarışlara katılamayacağını öğreniyor (motoru hasarlanıyor) ve itfaiye ekibine katılıyor. Bu filmdeki kahramanlar; Emektar itfaiye ve kurtarma helikopteri olan Blade Ranger, neşeli hava tankı Dipper,  ağır yük helikopteri Windlifter, emekli askeri nakil uçağı Cabbie ve The Smokejumpers isimli bir grup cesur arazi aracı.

“Bu korkusuz ekip hep birlikte büyük bir yangınla savaşırken Dusty de gerçek bir kahraman olmanın bedellerini öğreniyor.”

uçaklar 2

Yönetmen: Bobs Gannaway

Yapımcı: Ferrell Barron

Uçaklar 2: Söndür ve Kurtar” 3 boyutlu olarak 29 Ağustos 2014’te vizyona girecek.

 

“Uçaklar 2 Söndür ve Kurtar” üzerine bir yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir